אודות מסגרת

מה זה מסגרת?

"מסגרת" נוסדה על ידי עמרי אילת וגלעד בן שץ, שני צלמים עצמאיים שחיים ונושמים את עולם הצילום. המקום נולד מתוך אהבה אמיתית לצילום ורצון עז לחלוק ולשתף את הידע והניסיון שלנו אחרי שנים שעבדנו יחד ולחוד בתחום.
"מסגרת", כשמה כן היא – היא מהווה לפני הכל מסגרת חמה ומעשירה לכל מי שעולם הצילום מעורר בו השראה, בין אם הוא כבר שבוי בקסמיה של המצלמה ובין אם לא.
ב"מסגרת" אנחנו מאמינים שהתיווך שהמצלמה יוצרת בין הצלם ובין המציאות אותה הוא חווה ומצלם חושפת ומחדדת קודם כל את הנפש של הצלם. גילוי והתעמקות בעולם הצילום הוא תהליך אישי – ממש כמו מסע. מסע שמתחיל וכל הזמן ממשיך מתעצם, של גילוי ולמידה, של ביטוי אישי ושל האפשרות לחוויה אינסופית – בו אתם ואנחנו נהיים שותפים לדרך וליצירה.

למה צילום?

בזכות הצילום למדנו להתבונן על העולם דרך עיניים סקרניות ורגישות שמגלות בכל פעם מחדש צד יצירתי בנו ובסביבה שלנו.
הבנו שהמצלמה מחברת אותנו למקומות, לאנשים, לרגעים ולהתרחשויות שלא היינו נחשפים אליהם באותו אופן אלמלא המצלמה. וככל שעברנו דרך עם עוד ועוד אנשים מאחורי התמונות, הבנו שצילום הוא כלי בעל עוצמה ורגישות אינסופיים כדי להביע ולבטא את עצמינו באופן שאין דומה לו ולחוות סיפוק והגשמה.

למה ללמוד צילום דווקא אצלנו?

אנחנו מציעים מבחר רחב של קורסים, סדנאות ומסעות צילום. אם תשאלו אותנו מה שמאפיין כל אחד מהם הוא שמבחינתנו הניצוץ מתחיל בסיפור האישי של האדם שעומד מאחורי המצלמה ולכן הוא מהווה את מרכז היצירה. לסיפור הזה אנחנו נותנים מסגרת על ידי מתן עטיפה מקצועית בכלים טכניים הקשורים בתפעול המצלמה. כל זאת כדי לגלות, לחדד ולדייק את האמירה האישית של כל אחד ואחת.
חשוב לנו לספר שאנחנו מקיימים מפגשי המשך של קהילת "מסגרת" שמאפשרים המשכיות של חוויית הצילום גם לאורך זמן.

מה שיטת הלימוד שלנו?

לא סתם תהליך הלמידה שלנו נקרא – 'לראות את המובן מאליו', כיוון שהסיפור כבר נמצא שם, בתוכנו.
אבל בעזרת התיווך של המצלמה אנו נחשפים יחד לעולם שלם ומרתק של חוויה מחודשת דרך עיניים אחרות לגמרי. דרך גילוי של אור וצל, דרך הבנה של משמעות ה"זמן" בצילום ודרך הכרות עם מכלול המרכיבים שיוצרים את התמונה המלאה אנחנו בעצם יוצרים מסגרת חדשה לגמרי.
סיבה נוספת שבחרנו בשם "מסגרת" היא שאצלנו דווקא יוצאים לגמרי מהמסגרת ואין אף מפגש עיוני בכיתה, לאורך הקורס כולו.
למה? כי אנחנו מאמינים שכדי ללמוד צילום מעשי וחוויתי צריך (להתנסות דרך הרגליים ולצלם בזמן אמת. הלמידה מתבצעת בליווי של שני מדריכי צילום מקצועיים ותרגול תוך כדי התנסות בשטח, בין אם בסביבה בסביבה המקסימה שיש לנו בכפר יהושע ובין אם במקומות אחרים.

למי זה מתאים?

"מסגרת" יכולה להתאים גם לצלמים חובבים וגם למנוסים ומקצועיים יותר, לאלה שאוהבים לטייל ולצלם בארץ ולאלה שמרחיקים לחו"ל ובעיקר לכל מי שמחפש דרך ליצור ולהביע.
אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק מקהילת הצילום שלנו ולהצטרף למסע – יש אצלנו מספיק מקום לכולם.

המסגרת של גלעד

גלעד בן שץ

את לימודי הצילום באקדמיה לעיצוב והכשרת מורים ויצו חיפה סיימתי ב-2004, בעקבותיהם פיתחתי קריירה עצמאית ומגוונת בתחום הצילום לצד התפתחות אישית בתחום ההוראה.
בשנת 2015 נולדה "מסגרת", מקום בו אני יכול להעביר הלאה את התשוקה והידע שלי בצילום יחד עם עמרי.

צילום עבורי זו דרך ליצור ולהביע את עצמי, שבעזרתה אני לומד המון על עצמי ועל אנשים. חוויית הצילום בכללותה, התהליך והתוצרים, ממלאים אותי באנרגיה והתרגשות ומעניקים לי תחושת סיפוק רבה. כל אלו יחד הופכים אותי לאדם סקרן ורגיש לסביבה ובאמצעותו אני נחשף וחווה מקומות ואנשים שאת רובם קרוב לוודאי לא הייתי פוגש. אני חושב שזו המתנה הגדולה ביותר שהענקתי לעצמי אי פעם.

פעולת הצילום עבורי היא היכולת לשכתב את המציאות אותה אני חווה ולהעניק לה מאפיינים אישיים המבטאים את דרך היצירה שלי. אני בוחר בצילומיי להגדיר כל פעם מחדש את נקודת המבט דרך רמת ההתערבות בנושא אותו אני מצלם כתגובה לסביבה בה אני נמצא. בזמן הצילום אני עסוק בחיפוש אחר גירויים ויזואליים המכילים סיפור, מייצרים עניין עבורי ופותחים בפני מגוון רחב של אפשרויות בלתי מוגבלות ליצירה מתחדשת.

את נושאי הצילום שלי אני יכול למצוא ממש בסביבתי הקרובה, כשהבית והמושב מספקים עבורי קרקע פורייה ליצירה ענפה. עם זאת, אני גם אוהב לצאת לטבע ולרחוב ולהגיב לגירויים משתנים. היכולת לבודד פרטים בתוך מציאות מורכבת מהווים עבורי מקור השראה ליצירה תוך שמירה על שפה אישית מדויקת.

שליטה באור, בנושא וברקע, האסתטיקה והניקיון המודגשים ע"י קומפוזיציות מדויקות מאפיינים את צילומיי. אני מתמחה במגוון רחב של צילומים: פורטרט, רחוב, נוף, טבע דומם וסטודיו.

המסגרת של עמרי

עמרי אילת

התחלתי לצלם כבר בגיל צעיר וזה מרגיש שהאהבה שלי לצילום הייתה שם מאז ומתמיד.
אחרי שנפצעתי בזמן הצבא, הייתה לי תקופה של החלמה שבה לא יכולתי לעשות הרבה מלבד לשכב במיטה ולחכות שהזמן יעבור. איכשהו מצאתי את עצמי קורא ספרי צילום ונשאב לעולם הזה מחדש.
וכך מצאתי את עצמי לבסוף נרשם ללימודי צילום בקמרה אובסקורה.
בזמן הלימודים ודרך חוויית הצילום הרגשתי שאני חוזר לעצמי ולכוחות שלי. הצילום וההשראה שמאחוריו הרימו אותי חזרה על הרגליים, על כל המשתמע וגרמו לי להבין כמה כוח יש לכלי הזה.

את הסטודיו הראשון שלי לצילום הקמתי בכפר יהושע שבעמק יזרעאל.
זה הבית שלי, המקום בו גדלתי ושממנו אני שואב את רוב ההשראה שלי לצילום. במקום הזה הרגשתי שאני יכול להגשים את החיבור הטבעי בין האהבה לצילום ולטבע.

אני מאמין שמאחורי כל תמונה יש סיפור ושכל רגע מאפשר לנו לעצור ולהתבונן עוד לפני שאנחנו מתעדים אותו. הרי בסופו של דבר, החיים שלנו הם אוסף של תמונות ורגעים והמצלמה בעצם מתעדת חלקים מהסיפור שלנו.

רגש הוא חלק בלתי נפרד מהתמונות שאני מצלם והסגנון שלי מאופיין בהקפדה על טוהר התמונה, אור וקומפוזיציה נכונה. דרך הצילום אני מייצר אמירה אסתטית ונקייה המעבירה מסר אותנטי ואמיתי.
יש לי נסיון רב שנים בצילום מגוון.

את גלעד אני מכיר עוד מהגן בכפר וההחלטה לפתוח יחד את "מסגרת – מקום של צילום" הייתה מתבקשת עבורי. כאן אני מרגיש חלק ממקום שיכול לעזור לאנשים לעבור תהליך עם עצמם דרך הצילום ולגלות, ולו בקצת, עוד פיסה מהסיפור שלהם.

יש לך שאלה? נשמח לדבר!

צרו קשר בטלפון: גלעד 050-444-5172 / עמרי 052-2492616 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

      מסגרת – מקום של צילום //  סדנאות צילום | כיתות אמן | גלריה // אתר רכבת העמק, כפר יהושע.