מסע צילום דרום אתיופיה – בעקבות השבטים בדרום: כולל חגיגות הטימקט

9 ימים 8 לילות בין התאריכים 19.1.20 – 27.1.20

מסלול הטיול:

יום 1: 19.1.20 ת"א – אדיס אבבה

נמריא מנתב"ג לאדיס אבבה ולאחר התארגנות בשדה התעופה נצא לבירת אתיופיה ישירות לחגיגות הטימקט (אפיפניה). זהו יומו הראשון של החג החשוב בו מוציאים את "ארון הברית" מהכנסיה. יום זה יתמקד בטקסי הטימקט, ככל שיותיר הזמן נתרשם מאופי העיר והמולת הרחוב, נסייר באזור קצ'נה הידוע בעבודות המלאכה המגוונת שבו: אריגה, כדרות ועוד. ככול שהזמן יאפשר נבקר בקתדראלה הגדולה אנטטו-השילוש הקדוש, בשוק הגדול באפריקה (מרקטו) ולעת ערב נעלה לתצפית על העיר מגבעת אנטוטו. בערב נצא לארוחת ערב המשולבת במופע פולקלור. לינה באדיס אבבה.

יום 2: 20.1.20 אדיס – אווסה

לאחר ארוחת בוקר נצא לתעד את טקסי ההטבלות (אפיפניה) – אחד מהחגים החשובים באתיופיה. לאחר מכן יציאה לכיוון סה. בדרך נעצור באגם ZEWAY – הליכה בשמורה בין מגוון רחב של עופות מים, דייגים, הטבע הימי בהתגלמותו. כמו כן נסייר בין אגמי השבר SHELLA והפארק הלאומי ABIJATA. האגמים נמצאים בגובה שבין 1500 ל-2000 מ"ר מעל פני הים וגודלו של הפארק כ-900 קמ"ר. האגמים מאופיינים במגוון ציפורים גדול מאוד (נצפו כ-300 מיני ציפורים ועופות) ולהקות ענק של ציפורי פלמינגו. לינה באווסה.

יום 3: 21.1.20 אווסה – ארבה מינץ'

זהו היום השלישי והאחרון לחגיגות הטימקט. ביום זה מכניסים חזרת את "ארון הברית" לכנסיה – רוב היום יוקדש לתיעוד הטקסים בעיר אווסה. ככל שיותיר הזמן נצא לשייט על אגםchamo – השלישי בגודלו באתיופיה. נפגוש במהלך השייט קרוקודילים, היפופוטמים ומיני ציפורים ועופות מים. נשים פנינו אל אתר הנופש סודרייה אשר נמצאת כ-120 ק"מ מאדיס אבבה. בדרך נעבור בעיר נזרת המתפתחת – בירת חבל ארץ אדמה. לקראת הצהרים נגיע אל יעדנו שם נתמקם ונצא לסיור בשמורה ונבוא במגע עם הקופים! בדרך נעבור בשבט דורזה, לקראת ערב נגיע לארבה מינץ' – שם גם נלון בלילה.

יום 4: 22.1.20 ארבה מינץ' – טורמי

נתארגן בג'יפים ונצא בדרכנו דרומה מארבה מינץ'. נעצור בשוק השבועי של שבטי קונסו, לכאן מגיעים בני הפלגים השונים כדי להיפגש פעם בשבוע, להחליף חוויות וידיעות ולמכור את תוצרתם הצנועה: מעט ירקות, מספר ביצים, תרנגולות וגם תכשיטים תוצרת בית. נמשיך לעמק נהר האומו ונפגוש את בני שבט ארבור המתפרנסים מרעיית בקר. הנשים מצטיינות בתכשיטיהן הצבעוניים והילדים מגינים על ראשם בעזרת קסדת עור מוזרה. נלון בטורמי.

יום 5: 23.1.20 טורמי – שבטי נהר האומו – טורמי

עמק הנהר אומו, החוצה בסערה את העמק הערבתי, מאכלס מגוון שבטים ומסורות. נבקר את שבט דסאנץ', הדרומי בשבטי האומו, אשר בניו מנהלים אורח חיים מעניין המאפשר להם לשרוד שנות בצורת ארוכות בעזרת הדגה של אגם טורקאנה. נבקר בכפרם של בני שבט האמר החיים בחלק היותר פורה של עמק האומו . נשוטט בין דוכני השוק השבועי של בני השבט ונתרשם משערן של הנשים המשוח באדמה חומה. עם ערב נשוב ללודג' בטורמי.

יום 6: 24.1.20 טורמי – ג'ינקה

עם בוקר ניסע לאזור שבטי המורולה, החיים במישורי הסוואנות, בסוכות הבנויות במעגלים סביב מרכז הכפר. במידה ויהיה זמן נבקר את אנשי הקארו, הצובעים את גופם בצבעים עזים ובסמלים ייחודיים אותם מפיקים ממינרלים ומשורשים של שיחים או עצים. שבטים אלו ניזונים מצייד ולקט מעצי פרי. נמשיך וניסע צפונה בין כפרים קטנים לעיירה ג'ינקה. נבקר במוזיאון מקומי, המציג את המגוון המופלא של תרבויות שבט המורסי מהמיוחדים והמסקרנים ביותר באפריקה, נשותיו עונדות דסקיות חמר גדולות, המושחלות בשפתן התחתונה. מתפקידן של הדסקיות הוא למנוע מ"עין הרע" לחדור אל תוך הגוף. בפועל הופעתן המוזרה של הנשים הרתיעה בעבר את סוחרי העבדים . האזור הנידח בו נודדים בני המורסי הוכרז כשמורת טבע, מאגו פארק, העשיר במינים רבים של בעלי חיים. לינה בג'ינקה.

יום 7: 25.1.20 ג'ינקה – קונסו

לאחר ארוחת בוקר נמשיך לעיירה קי אפאר ונפגוש את בני שבט ארי ושבט באנה ביום שוק השבועי נשלים את ביקורנו בג'ינקה ונצא לעבר קונסו – בירת שבט קונסו. השבט ההררי מעבד חלקות חקלאיות נרחבות וכפריו הם בין הציוריים ביותר הקיימים. לינה בקונסו בלודג' הצופה מגבוה על סביבתו ההררית.

יום 8: 26.1.20 קונסו – ג'ינקה – אדיס

לאחר שנהנה מזריחה אפריקאית מדהימה ממרפסת הלודג' בקונסו נצא בנסיעה קצרה יחסית חזרה לג'ינקה וממנה נחזור בטיסה לאדיס אבבה. ככל שיהיה כוח נצא לתור את רחבי העיר לתוך הערב.

יום 9: 27.1.20 אדיס – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר יהיה לנו זמן עד השעה 13:00 לערך להכיר את השווקים התוססים ובעלי המלאכה המגוונים בבירה אדיס אבבה. בשעות אלה יהיה פנאי לקניות. בשעה 16:35 ממריאים חזרה לארץ.

מחיר הטיול: 2750$ לאדם בחדר זוגי. תוספת לחדר יחיד 250$

**מחיר הטיול עשוי להשתנות בהתאם לעלות הכרטיסים במעמד ההזמנה

המחיר כולל:

 • טיסה ישירה סדירה לאדיס אבבה.
 • 1 טיסה פנימית בהתאם למסלול הטיול.
 • 2 מדריכי צילום מקצועיים.
 • 8 ימים במלונות מדרגת תיירות טובה.
 • מדריך מקומי דובר אמהרית / אנגלית.
 • הספקת מים מינרלים פעמים ביום.
 • שייט באגם צ'אמו ובאגם שבאווסה.
 • סיורים וכניסות לאתרים ולמוזיאונים כמפורט במסלול.
 • אוטובוס / מיני בס תיירים נוח וממוזג.
 • תשר לנותני שרות בחו"ל.
 • מפגש הכנה וגיבוש לפני הטיול / מפגש סיכום וביקורת עבודות לאחר הטיול.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח נסיעות וציוד אישי.
 • עלויות הכרוכות במטען עודף.
 • ויזה לאתיופיה 240 ₪.
 • הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תקשורת, מזון ושתייה מעבר למסופק במסגרת הטיול, כביסה וכיו"ב.
 • כל מה שאינו מצוין בפירוש בתכנית הטיול ככלול, או תחת סעיף 'המחיר כולל'.

יש לך שאלה? נשמח לדבר!

צרו קשר בטלפון: גלעד 050-444-5172 / עמרי 052-2492616 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   מסגרת – מקום של צילום //  סדנאות צילום | כיתות אמן | גלריה // אתר רכבת העמק, כפר יהושע.