מסע צילום בהודו – חבל רג'סטאן: כולל פסטיבל הגמלים בפושקאר

14 ימים 13 לילות בין התאריכים 2.11.19 – 15.11.19

מסע צילום בהודו

מסלול הטיול:

ימים 1-2: 2-3.11.2019 ת"א-דלהי-אודייפור

משדה התעופה נעבור לאחד מהמלונות הקרובים לשדה התעופה לארוחת בוקר. המשך בטיסת צהריים לאודייפור. בשדה התעופה של UDAIPUR נפגוש מלווה מקומי מטעם החברה ההודית, שילווה אותנו עד סוף הטיול. נסיעה אל המלון לצ'ק אין. לפנות ערב-שייט פרטי על אגם פיצ'ולה–היפה באגמי העיר. בלבו של האגם בנה המהרג'ה המקומי את ארמונותיו הלבנים. בערב תיהנו ממופע ריקודים מסורתי רג'סטאני ב-GANGAUR GHAT-אל המופע נגיע בריקשות. ארוחת ערב ולינה באודייפור.

מסע צילום בהודו 2

יום 3: 4.11.2019 אודייפור

ארוחת בוקר במלון. אודייפור "העיר הלבנה" נקראת כך על שום בתיה הצבועים לבן. העיר, המוקפת מכל עבר  בהרים ואגמים היא מן היפות בערי רג'סטאן. הבוקר יוקדש לסיורים בעיר. מאחורי הארמון משתרעת עיר של סמטאות צרות ושווקים ססגוניים. האווירה הרומנטית של אודייפור ניזונה מהשווקים, שבסמטאותיהם עובדים ויוצרים צורפים, גלפים, רוקמים, אורגים ועוד. אחר הצהריים סיור ב-MONSOON PALACE-הנמצא על גבעה כ-5 ק"מ מערבית לאודייפור ונבנה בסוף המאה ה-19. הנוף הנשקף מחצר הארמון על העיר הוא מרהיב. ביקור במקדש JAGDISH לצפייה בטקסים. ארוחת ערב ולינה באודייפור.

מסע צילום בהודו 3

יום 4 : 5.11.2019 אודייפור-דוואגר

ארוחת בוקר במלון. נסיעה אל העיר DEOGARH. בדרך מבקרים בשני אתרים: ביקור ב-KUMBHALGARH FORT, מהמבצרים החשובים והיפים ביותר שנבנו ברג'סטאן. ביקור ב-RANAKPUR שם שוכן המקדש הג'ייני-המעוטר ב-1140 עמודי שיש לבן. מדובר באחד המקדשים היפים ביותר בהודו ומהווה מרכז רוחני ודתי לדת הג'יינית. העיירה דאווגר שוכנת הרחק מעיני התיירים המבקרים ברג'אסטן. ביקור בעיירה, בשוק המקומי ובמבצר. ארוחת ערב ולינה בדאווגר. **הביקור ברנקפור ללא מדריך מקומי.

מסעות צילום בחול

יום 5:  6.11.2019 דאווגר-ג'ודפור

ארוחת בוקר במלון. רכובים על ג'יפים נצא לתור את האזור. נוכל להתרשם מאורח החיים של המקומיים, החקלאות ורעיית צאן ובקר. נבקר במקדש מערה המוקדש לאל שיווה. על שפת אגם ניהנה משתייה קרה ונוכל לצפות בציפורים רבות המתקבצות סביב האגם. נסיעה של כ-150 ק"מ, 4  שעות, אל JODHPUR. בערב: על גבי עגלה רתומה לסוס נצא לטייל בשוק הישן של העיר. ארוחת ערב ולינה בג'ודפור.

מסע צילום בהודו 5

יום 6: 7.11.2019 ג'ודפור

ארוחת בוקר במלון. הבוקר יוקדש לסיור בעיר הידועה בשם "העיר הכחולה", כיוון שהבתים הישנים בעיר צבועים כחול. חומה מקיפה את העיר ומגנה על המבצר שבליבה. סיור במבצר המלכותי, עדיין בבעלותו של המהרג'ה המקומי. מבצר מדהים ביופיו ועצום בגודלו. אחר הצהריים תצאו רכובים על  גבי ג'יפים  לביקור אצל שבטי BISHONI, PATEL ועוד… שם תוכלו לראות צורות חיים של שבטים מקומיים. בני השבטים מתגוררים בבקתות. חיים מחקלאות ומקדשים את בעלי החיים והצומח. בערב: על גבי עגלה רתומה לסוס תצאו לטייל בשוק השין של העיר. ארוחת ערב ולינה בג'ודפור.

מסע צילום בהודו 6

יום 7: 8.11.2019 ג'ודפור-פושקר

ארוחת בוקר במלון. נסיעה של 200 ק"מ (כחמש שעות) אל העיירה PUSHKAR. זוהי עיירה קדושה להינדים–נווה מדבר מוקף בהרים. העיירה שוכנת לשפת אגם פושקר ולפי האמונה האגם נוצר במקום בו שמט ברהאמה פרח לוטוס מידו. ביקור במקדש ברהאמה, שהוא ייחודי משום שמעט מאד מקדשים הוקדשו לאל ברהאמה. נסיעה ברכבל אל מקדש  SAVITRI DEVI. הנסיעה ברכבל למקדש מאפשרת תצפית נפלאה על הנוף עוצר הנשימה. המקדש צופה לאגם פושקר הנהדר, שנותן תחושת רוגע והשראה. סיור בשוק המקומי וצפייה בטקס פרטי על האגם. ארוחת ערב ולינה בפושקר.

מסע צילום בהודו

יום 8: 9.11.2019 פושקר

ארוחת בוקר במלון. יריד הגמלים  או פסטיבל הגמלים בפושקר הוא אירוע שנתי הנערך בכל שנה בחודש נובמבר. האירוע החל כמקום בו קנו ומכרו צאן. בימי הפסטיבל לובשת פושקר חג ובמקום מתקיימות תחרויות ומרוצי גמלים וסוסים. הכל מקושט בקישוטים מסורתיים וצבעוניים. היום יוקדש לאירועי היריד. ארוחת ערב ולינה בפושקר.

מסעות צילום בחול

יום 9: 10.11.2019 פושקר-ג'איפור

ארוחת בוקר במלון. בבוקר–טעימה נוספת מיריד הגמלים. נסיעה של כ-145 ק"מ (כ-3 שעות) אל בירת חבל רג'אסטאן–העיר JAIPUR. ביקור במקדש GALTAJI הוא מקדש הקופים. בערב: סרט הודי בבית הקולנוע הידוע RAJ MANDIR. זוהי חוויה מיוחדת במינה ושווה הצצה. ארוחת ערב ולינה בג'איפור.

מסע צילום בהודו 9

יום 10: 11.11.2019 ג'איפור

ארוחת בוקר במלון. יום של טיולים וסיורים בעיר JAIPUR. העיר היא בירת החבל. ונבנתה במאה ה-18. העיר זכתה לכינוי "העיר הוורודה". זהו כרך אורבני פעלתני וצבעוני. רחובות סואנים מלאים פרות וגמלים, ריקשות ואוטובוסים. נשים בסארי צבעוני וגברים חבושי טורבן. מן ערבוביה ססגונית. נסיעה אל AMBER FORT הנמצא במרחק קצר מהעיר. כאן התגוררו המהרג'ות של הודו לפני שהעתיקו את מקום מושבם לעיר החדשה. העלייה למבצר מתבצעת על גבי פילים. לאחר מכן סיור בעיר הוורודה המכונה כך בשל בתיה הבנויים מאבן חול וורודה. ביקור ב-MAHARAJA'S CITY PALACE הממוקם בלב העיר ומוקף חומות גבוהות. ביקור ב-PALACE OF THE WINDS המכונה HAWA MAHAL, אשר נחשב לאתר המרכזי של העיר, ממנו נהגו נשות הרמונו של המהרג'ה להציץ על הנעשה ברחוב – מבלי להיחשף. ביקור בגן האסטרונומי JANTAR MANTAR ובו מכשירי מדידה, היכולים למדוד זמן בדיוק של עד 2 שניות. לסיום היום ביקור בשוק המקומי. ביום זה נשלב ביקורים אצל בעלי מלאכות מסורתיות כמו טוויה ואריגה ארוחת ערב ולינה בג'איפור.

מסע צילום בהודו 10

יום 11: 12.11.2019 ג'איפור-אגרה

ארוחת בוקר במלון. נסיעה אל העיר AGRA הנמצאת במרחק של 225 ק"מ (כ-5 שעות). בדרך מבקרים ב-FATEHPUR SIKRI–העיר הנטושה האגדית שנבנתה במאה ה-16 על ידי הקיסר אכבר. העיר ננטשה בשל מחסור במים והשתמרה בצורה נפלאה–פאר הארכיטקטורה המונגולית. לפני השקיעה תצפית מהנהר אל הטאג' מאהל. ארוחת ערב ולינה באגרה.

מסעות צילום בחול

יום 12: 13.11.2019 אגרה-דלהי

לקראת זריחה סיור ב-TAJ MAHAL–ללא ספק אחת היצירות הארכיטקטוניות המופלאות בעולם. מקדש האהבה, המוזוליאום שהקים הקיסר שה-ג'האן לאשתו האהובה. למעלה מ-20,000 פועלים עסקו בבניית המונומנט על פני 20 שנים. חזרה למלון לארוחת בוקר, ביקור במכבסה הפתוחה וביקור ב-GRAFORT המצודה של אגרה הבנויה כולה מאבן גיר אדומה, על גדת נהר היאמונה והיא המצודה החשובה ביותר בהודו. נסיעה של כ-185 ק"מ, כ-3.5 שעות אל דלהי. ארוחת ערב ולינה בדלהי.

מסעות צילום בחול

יום 13: 14.11.2019 דלהי

ארוחת בוקר במלון. היום יוקדש לחלק המכונה OLD DEKHI ויכלול את האתרים המפורסמים כמו RED FORT ו-JAMA MASJID–המסגד הגדול ביותר בהודו. אזור CHANDI CHOWK ההומה אגם ובו נערך המסחר בעיר כולל רכיבה בריקשות בסמטאות, בלב השוק הססגוני וביקור בתחנת הרכבת ההומה של העיר. ביקור במקדש הסיקי GURUDWARA BANGLA SAHIB-המקדש בעל שלוש כיפות מוזהבות ולצידו בריכת חיי הנצח שם נוכל לצפות בהכנת המזון המיועד לפוקדים את המקדש. ארוחת ערב ולינה בדלהי.

מסע צילום בהודו 13

יום 14: 15.11.2019

העברה מוקדמת לשדה התעופה, מתחילים את דרכינו חזרה לארץ.

מסע צילום בהודו 14

מחיר הטיול: 3960$ לאדם בחדר זוגי. תוספת לחדר יחיד 895$

**מחיר הטיול עשוי להשתנות בהתאם לעלות הכרטיסים במעמד ההזמנה

המחיר כולל:

 • כרטיס טיסה בחברת "טורקיש איירליינס" הכולל טיסת פנים מדלהי לאודייפור.

 • לינה בבתי המלון המופיעים בתכנית כולל ארוחת בוקר.

 • 2 מדריכי צילום מקצועיים.

 • רכב מסוג MINI COACH המתאים ל- 18 משתתפים.

 • באתרי התיירות–הדרכה ממדריכים מקומיים דוברי אנגלית.

 • דמי כניסות לאתרים שבתכנית.

 • מלווה מטעם המשרד המקומי ההודי שילווה אתכם מאודייפור ועד לעזיבה.

 • מפגש הכנה וגיבוש לפני הטיול / מפגש סיכום וביקורת עבודות לאחר הטיול.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח נסיעות וציוד אישי.

 • עלויות הכרוכות במטען עודף.

 • ארוחות שאינן ארוחת בוקר או ערב.

 • תשר לנותני השירותים המקומיים.

 • אשרת כניסה להודו – 120$.

 • הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תקשורת, מזון ושתייה מעבר למסופק במסגרת הטיול, כביסה וכיו"ב.

 • כל מה שאינו מצוין בפירוש בתכנית הטיול ככלול, או תחת סעיף 'המחיר כולל'.

יש לך שאלה? נשמח לדבר!

צרו קשר בטלפון: גלעד 050-444-5172 / עמרי 052-2492616 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   מסגרת – מקום של צילום //  סדנאות צילום | כיתות אמן | גלריה // אתר רכבת העמק, כפר יהושע.