מסע צילום בויאטנם – בעקבות התרבות והנופים

12 ימים 11 לילות – בין התאריכים 14.9.20 – 25.9.20

מסע צילום בויאטנם

בויאטנם יש כל מה שצלם מבקש בהגיעו לחקור תרבות חדשה: אנשים חמים ומקבלי פנים, שווקים תוססים ומלאי חיים, כפרים של שבטי מיעוטים לצד המולת העיר הגדולה, אינספור הזדמנויות לצילומי פורטרט ורחוב מזדמנים ומבוימים, חקלאים בשדות האורז לצד עבודות בסדנאות מלאכה מגוונות, טבע ונוף מהיפים בעולם.

מסלול הטיול:

יום 1. יום ראשון, 24 פברואר 2019 – טיסה: ישראל-סייגון

מסע צילום בויאטנם 12

יום 2. יום שני, 25 פברואר 2019: הגעה להו צ'י מין סיטי (סייגון) (ע)

ננחת בהו צ'י מין סיטי, המוכרת במערב כסייגון, בירתה לשעבר של דרום ווייטנאם (גם היא, לשעבר), בעלת בריתה של ארה"ב במלחמתה בקומוניזם שפשה בצפונה של המדינה בהשפעתו והובלתו של הו צ'י מין שהוביל את המאבק בכובש הצרפתי תוך אימוץ ויישום דוקטורינות סוציאליסטיות. משדה התעופה, ולאחר תהליך קבלת הויזה נפנה אל המלון, ומשם, בתלוי בשעת ההגעה, ייתכן ונצא לסיבוב היכרות ראשון עם מרכז העיר. לינה בסייגון.

מסע צילום בחול

יום 3. יום שלישי, 26 פברואר 2019: יום עם צלמת מקומית בסייגון (ב,ע)

את היום תוביל צלמת מקומית החיה, פועלת ונושמת את סייגון. היא תיקח אותנו ללוקיישנים שהיא מכירה וחוזרת אליהם פעם אחר פעם, שמפעימים אותה, ומייצגים בעיניה את העיר שמהווה לה בית וסטודיו ענק. נבקר בשווקים מקומיים, גם שווקי מזון, וגם בשוק הפרחים הענק, נעצור לארוחת בוקר מסורתית באחת מאינספור המסעדות המקומיות הפזורות ברחבי העיר, ונשב עם המקומיים לקערת פו ענקית, נמשיך לרחוב האוכל, ונסיים באתרים היותר מוכרים של העיר- כנסיית נוטר דאם, בניין הדואר הישן ועוד אתרים אייקוניים. באם יספיק לנו הזמן, נבקר גם בצ'יינה טאון, אזור מסחר פעיל ובליבו שוק ענק. לעת ערב נשוב אל המלון ללילה.

מסע צילום בויאטנם 4

יום 4. יום רביעי, 27 פברואר 2019: אל הדלתה של נהר המקונג (ב,ע)

נהר המקונג, האמא של אסיה. הנהר, אשר מקורו הרחק במעלה הרמה הטיבטית, זורם אל ים סין המזרחי לאחר מסע בן 4350 ק"מ ולאחר שחצה שש מדינות, נפרש לדלתה עצומת מימדים, למעלה מ-40 אלף ק"מ מרובע שטחה. הדלתה מהווה כר פורה למחייה לאוכלוסיה בת כמעט 20 מיליון איש המתפרנסים מחקלאות, תעשיה זעירה, ומסחר בתעלות אשר נוצרו, חלקן באופן טבעי, וחלקן באופן מלאכותי, כדי לחבר את נקודות היישוב השונות לאורכה ולרוחבה של הדלתה. נצא את סייגון ונפנה דרומה. את היום כולו נקדיש לביקור בכפרים ובחוות מקומיות, נשוט בתעלות הצרות בסירות קטנות, ונפגוש בתושבי הדלתה במקומות הפרנסה שלהם. לעת ערב נגיע אל העיר קאנטו, אחת הערים הגדולות של הדלתה. באם יספיק לנו הזמן נבקר בבית עתיק של משפחת סוחרים ממוצא סיני, בית אשר שימש לצילומי הסרט "המאהב" בתחילת שנות ה-90 של המאה הקודמת.

מסע צילום בויאטנם 5

יום 5. יום חמישי, 28 פברואר 2019: עוד יום בדלתה (ב,ע)

בשעות הבוקר נצא בסירה אל השווקים הצפים של קאי ראנג ופונג דיין, מהאחרונים שנותרו ממסורת מפוארת של מסחר על המים. בשל השיפור המואץ של אמצעי התחבורה, הסחורות נעות היום ישירות מהיצרנים אל שווקיה של סייגון, והשווקים הצפים הולכים ונעלמים. לאחר השייט בשווקים, ומפגש עם הסוחרים, נפנה אל פגודה עתיקה שנותרה כאן מתקופת האימפריה הח'מרית- אימפריה אשר מרכזה היה בקמבודיה של ימינו, ושהותירה לנו את מקדשי אנגקור המפוארים (אבל זה כבר שייך לטיול אחר, שבוודאי עוד יבוא). נמשיך לביקור איטי בכפר מקומי ובשוק המקומי שלו לפני החזרה לקאנטו ללילה נוסף.

מסע צילום במונגוליה 13

יום 6. יום שישי, 1 מרץ 2019: מדרומה של ווייטנאם אל צפונה (ב,ע)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה הקטן של קאנטו לטיסת בוקר אל האנוי, בירתה דהיום של ווייטנאם והלב הפועם של הכלכלה והחברה הווייטנאמית. עם ההגעה להאנוי ניסע היישר אל מרכז העיר, ושוב למפגש עם צלמת מקומית אשר העיר משמשת לה מזה שנים מעין קנבס עליה היא מציירת את צילומיה. נשוטט איתה בעיר העתיקה של האנוי, נבקר בבתי מקומיים, ונטרוף מהעיר ככל שנוכל ונספיק. לינה בהאנוי.

מסע צילום בויאטנם 7

יום 7. יום שבת, 2 מרץ 2019: אל הצפון הרחוק (ב,ע)

בשעת בוקר מוקדמת נצא לראות את הזריחה מעל לאחד הלוקיישנים היפים והפחות מוכרים של העיר. משם נצא בנסיעה בת כ-5 שעות אל העיר סאפה בצפונה של ווייטנאם, לא רחוק מהגבול הסיני. העיר משמשת מרכז מנהלי לעשרות כפרים ועיירות של בני שבטי ההרים- מגוון אתני של בני שבטים שונים המדברים שפות שונות, שנתגלגלו לכאן ממקומות שונים, ומתהדרים במיני מלבוש שונים וצבעוניים, כל שבט והבגדים והצבעים האופייניים לו. לאחר התארגנות מהירה במלון בסאפה, נצא לטיול בינות טרסות אורז וכפרים מקומיים למפגש ראשון עם בני המיעוטים השונים הגרים בגבעות המקיפות את העיר.

מסע צילום בויאטנם 8

יום 8. יום ראשון, 3 מרץ 2019: בין שבטי המיעוטים (ב,ע)

נצא את סאפה אל העיירה באק הא בה מתקיים מדי יום ראשון שוק המיעוטים הגדול ביותר באזור. נשוטט בין דוכני הממכר השונים ונזכה לראות כמה מבני המיעוטים הגרים הרחק בהרים והגישה אליהם היא קשה ולעיתים בלתי אפשרית. ניקח את הזמן ככל שנצטרך כדי לתעד את המולת השוק, ואת אותם בני המיעוטים בטרם נשוב אל הרכבים. בסופו של היום נשוב לסאפה ללילה נוסף.

מסע צילום בויאטנם 9

יום 9. יום שני, 4 מרץ 2019: שוק המיעוטים הגדול, וחזרה להאנוי (ב,ע)

את היום כולו נקדיש לטיול הליכה לא קשה במיוחד באזור של סאפה המוכר למעטים מאד. גם היום נטייל בין טרסות ובין כפרים, נפגוש במקומיים, נתארח בבתיהם, וניתן לעדשה להכתיב לנו את הקצב והזמן. בשעת ערב נחזור על עקבותינו מרחק חמש שעות נסיעה חזרה אל האנוי, אליה נגיע בשעת ערב מאוחרת.

מסע צילום בויאטנם 10

יום 10. יום שלישי, 5 מרץ 2019: במפרץ בו שוכנים דרקונים (ב,צ,ע)

מהאנוי ניסע אל מפרץ הא לונג, המופרד מים סין הדרומי במימי מפרץ טונקין, המקום שמסמל את פתיחת המלחמה הגלויה בין ארה"ב וצפון-ווייטנאם. אך להבדיל מאותם אירועים מרים, מפרץ הא לונג המקסים, אשר הינו אתר מורשת עולמי של אונסק"ו, הינו המקום בו בוקעים אל מעל לפני המים כ775 איים, איונים וגופי יבשה שונים, עשויים כולם קארסט שעוצב במשך כ-500 מיליון שנה. עם הגיענו אל המפרץ נעלה על סיפון ספינה שתיקח אותנו לחקור את המפרץ הקסום. כאן בספינה נהנה גם מארוחות של מאכלי ים טריים היישר ממימי המפרץ. נבקר במערות נטיפים, ונשוט בין סלעי הקארסט המנקדים את מימי המפרץ. לינה בתא פרטי בספינה.

מסע צילום בויאטנם 11

יום 11. יום רביעי, 6 מרץ 2019: שיטוט של ערב בשוק ההומה (ב,ע)

בשעות הבוקר נמשיך לתור בספינתנו את המפרץ, ולעצור באתרי הטבע המקסימים המאפיינים את נופי המפרץ. לקראת צהריים נעזוב את הספינה ונצא בנסיעה חזרה אל העיר האנוי. בדרכנו נעצור בסדנת חימר מקומית לצפות בבעלי המלאכה בשעת עבודתם. נגיע להאנוי בשעות אחר הצהריים, ולאחר התארגנות במלון נצא לסדנה של אומן מקומי המתמחה בייצורן ביד של בובות המשמשות למופע בובות המים-אמנות במה הייחודית לווייטנאם. נצפה ונקבל הסבר לגבי אופן הכנת הבובות, ובסיומו של הביקור נזכה למופע בובות פרטי. לאחר הביקור נצא לשוטט בשוק הלילה התוסס של העיר, בו בין דוכני הממכר עוצרים תושבי העיר לאכול, ספונים סביב שולחנות קטנים עמוסים מאכלים מסורתיים. כאן לא רק נצלם את תושבי העיר, אלא נצטרף אליהם לארוחה מסורתית ברחוב. לינה בהאנוי.

מסע צילום בויאטנם 12

יום 12. יום חמישי, 7 מרץ 2019: היציאה את האנוי (ב)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה של האנוי, ממנו נמריא בטיסה לארץ דרך יעד ביניים.

מסע צילום בויאטנם 13

מחיר הטיול: 4290$ לאדם בחדר זוגי. תוספת לחדר יחיד 730$

**מחיר הטיול עשוי להשתנות בהתאם לעלות הכרטיסים במעמד ההזמנה

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות (הלוך/חזור דרך מוסקבה)

 • טיסה פנימית מקאנטו להאנוי

 • 2 מדריכי צילום מקצועיים.

 • לינה במלונות – כולל ארוחת בוקר וערב

 • רכב ממוזג

 • בקבוקי מים לאורך כל הטיול

 • מדריך מקומי דובר אנגלית

 • מכתב הזמנה לויזה בויאטנם
 • מפגש הכנה וגיבוש לפני הטיול / מפגש סיכום וביקורת עבודות לאחר הטיול.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח נסיעות וציוד אישי.

 • אשרת כניסה – ויזה לויאטנם (25$)
 • עלויות הכרוכות במטען עודף.

 • ארוחות שאינן ארוחת בוקר או ערב.

 • תשר לנותני השירותים המקומיים.

 • הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תקשורת, מזון ושתייה מעבר למסופק במסגרת הטיול, כביסה וכיו"ב.

 • כל מה שאינו מצוין בפירוש בתכנית הטיול ככלול, או תחת סעיף 'המחיר כולל'.

יש לך שאלה? נשמח לדבר!

צרו קשר בטלפון: גלעד 050-444-5172 / עמרי 052-2492616 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   מסגרת – מקום של צילום //  סדנאות צילום | כיתות אמן | גלריה // אתר רכבת העמק, כפר יהושע.