מסע צילום במונגוליה הכולל את פסטיבל הנאדאם הססגוני

12 ימים 11 לילות – בין התאריכים 8.7.19 – 19.7.19

מסע צילום במונגוליה

מונגוליה- ארץ רחוקה ולא רק במרחקה הגאוגרפי אלא גם בתרבותה והוויתה. מסע זה ייקח אותנו דרך דרכי העפר של מונגוליה ונופי בראשית לפגוש את הנוודים החיים עדיין מגידול צאן ומקנה כפי שעשו אבות אבותיהם עוד טרם איחד ג'ינגיס חאן את שבטי הנוודים לכדי אומה אחת, האומה המונגולית, אשר הקימה לימים את האימפריה היבשתית הגדולה ביותר שידע העולם עד ימינו אנו.
נבלה עם הנוודים ונלמד מקרוב על אורחות חייהם ועל מסורותיהם ונשקע אל תוך הנופים המיוחדים של הארץ שאין בה בניינים וכל מה שמפר את הדממה אלו קולות הפעיה של עדרי הצאן והמקנה. נבקר במנזרים וננסה ללמוד, ולו מעט, מיסודות הבודהיזם המונגולי הנשען ברובו על הבודהיזם הטיבטי. כל אלו ייצרו מארג של מראות, חוויות, ומפגשים בלתי אמצעיים אשר ניתן לחוות אותם בעוצמה כזו במעט מאד מקומות בעולם.

מסלול הטיול:

יום 1. 8.7.19 – נפגש בנתב"ג, נעלה על הטיסה הארוכה מזרחה ובסופה ננחת למחרת באולאן באטאר.

מסע צילום במונגוליה 2

יום 2. 9.7.19 הגעה לאולאן באטאר (ב,צ,ע)

ננחת באולאן באטאר, בירתה של מונגוליה. עם ההגעה לשדה נפגוש במדריך המקומי שילווה אותנו בהמשך הטיול ועמו ניסע אל מרכז העיר. בשעות הבוקר נבקר במנזר גאנדאן, המנזר הגדול במדינה והמרכז הרוחני שלה. כאן ניצב בגאון פסל הג'נאראיסאג, עשוי נחושת, מצופה זהב, ונישא לגובה של 22 מטר. הפסל הובא ממונגוליה הפנימית (אשר בסין) כמנחה לאלים בתחינה שישיבו את מאור עיניו של המלך אשר מלך במונגוליה בעת ההיא. אם יתמזל מזלנו נגיע בזמן לטקס הפוג'ה במהלכו ספק מתפללים,ספק ממלמלים מתוך שינה הנזירים תפילות בטיבטית בליווי כלי מוזיקה מסורתיים. לאחר ארוחת הצהריים נצא לכמה שעות של שיטוט בשוק השחור. שמו של השוק אינו מעיד בהכרח על היותו מקום חליפין לסחורות גנובות (על אף שגם זה קרוב לוודאי מתקיים בו) אלא כי בתקופה הקומוניסטית נהגו למכור בו מוצרים קפיטליסטיים מובהקים כגון מכנסי ג'ינס, תקליטים של להקת חיפושיות הקצב ואף, רחמנא לצלן, מסטיקים. נשוב לארוחת ערב ולאחריה נצלול היישר למלון ולמיטות לשנת לילה טובה אחרי הטיסה הארוכה.

**דגש בצילום: צילומי רחוב, פורטרטים, יצירת קשר עם המצולם, מחשבה על סיפור בתמונה.

מסע צילום במונגוליה 3

יום 3. 10.7.19 נוודים עתיקים וערים עתיקות (ב,צ,ע)

היום נצא למסע בזמן-מהלך 800 שנה אחורה. נגיע לאתר אשר יוחד לשימור חיי הנוודים במונגוליה. כאן נלמד על הדרך בה מגדלים המונגולים את עדריהם, על אורחות חייהם, ועל המסורות המיוחדות להם. נבקר בגר של משפחת נוודים ונעצור לשיחה עימם. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך בנסיעתנו מערבה ופנינו אל ח'אר בוח באלגאס. ההיסטוריה של עיר זו מתחילה אי שם סביב שנת 1000 לספירה בתקופת האימפריה הח'יטאנית. עיר זו הייתה חלק משרשרת ערי מצודה אשר תפקידן היה לשמור על גבולות האימפריה (שליבה היה במנצ'וריה דהיום) הן כלפי פנים, אל מול העמים והשבטים הכבושים, והן כלפי אויב מבחוץ. נבקר באתר, נלמד על ההיסטוריה של המקום ואם יתמזל מזלנו נבקר במוזיאון הקטן שליד האתר בו מוצגים ממצאים אשר נתגלו בחפירות במקום. בשעות אחר הצהריים נגיע אל אגם אוגי. כאן נצא לטיול רגלי לאורך גדות האגם המקסים, בו משפחות נוודים רבות נוטות את אוהליהן בתקופת הקיץ כדי לרעות את עדריהן לחופי האגם הפורים. לינה במחנה גֶרִים.

**דגש בצילום: פורטרטים, נופים ועלי חיים, בחירת עדשה נכונה לצילום.

מסע צילום במונגוליה 4

יום 4. 11.7.19 פסטיבל הנאדאם (ב,צ,ע)

נעזוב את גדות האגם וניסע אל הכפר צנחר בו מתקיים היום פסטיבל הנוודים-הנאדאם. היום יזרמו לפה עשרות רבות של נוודים החיים בסביבה, כולם במיטב בגדיהם המסורתיים לחגוג ביחד את החג-היום הגדול ביותר בלוח השנה המונגולי. כאן יתחרו המקומיים בהיאבקות בסגנון מסורתי, ייערכו מירוצי סוסים ובעיקר, תהיה המולה השמורה ליריד מקומי. נבלה עם המקומיים את היום ובשעות אחר הצהריים המאוחרות נצא בנסיעה של עוד כשעה ומחצה דרומה אל המעיינות החמים של צנחר. כאן נשתכשך בבריכות המים החמים הבוקעים מן האדמה בטמפרטורה של כ-80 מעלות. לינה במחנה גֶרִים.

**דגש בצילום: צילום דוקומנטי, סיפור מצולם, פורטרטים, צילום בתנועה.

מסע צילום במונגוליה 13

יום 5. 12.7.19 עם הנוודים באפרי המרעה (ב,צ,ע)

את היום כולו נבלה עם משפחת נוודים. נצא עימם לרעות את עדריהם, נצטרף אליהם לחליבה בסגנון הישן והטוב, נפיק את מאכלי החלב המסורתיים ונזכה להתנסות מקרוב באורח חייהם. מיותר לציין שזו תהיה הזדמנות נדירה לתעד באופן בלתי אמצעי את בני המשפחה בעודם עוסקים בשלל מלאכות מסורתיות. נאכל עימם ארוחת צהריים מסורתית ולעת ערב, אחרי יום עמוס עבודה, נשוב אל מחנה הגֶרִים שלנו ליהנות מעוד ערב בבריכות המים החמים של צנחר.

**דגש בצילום: פורטרטים: יצירת סטודיו בשטח בדגש על תאורת פלאש.

מסע צילום במונגוליה 13

יום 6. 13.7.19 גן העדן של מגדלי הסוסים (ב,צ,ע)

הנסיעה היום תיקח אותנו דרך חבל הארץ אשר המקומיים מכנים "גן העדן של מגדלי הסוסים" על שום יופיו, פלגי המים הצלולים שלו ושפע שטחי המרעה אשר מזמנים אליהם משפחות רבות של נוודים הרועים פה את עדריהם. בשעות הבוקר המאוחרות נגיע אל קניון געשי מרהיב ונצא להליכה בת כשעה מעל לקניון. בסופה של ההליכה נרד אל הבריכה אשר נוצרה בתחתיתו של המפל האדום אשר גובהו כ-27 מטר. משם נמשיך בנסיעה אל תצפית מרהיבה על עמק נהר האורחון. נהר האורחון הינו הארוך בנהרות מונגוליה והוא מסיים את מסעו בן 1220 הקילומטרים עת הוא נשפך לנהר הסלנג אשר בתורו נשפך לימת בייקל בסיביר. נלון את הלילה במחנה גֶרִים.

**דגש בצילום: צילום טבע ונוף, פילטרים לצילום: ND / Polarizer

מסע צילום במונגוליה 7

יום 7. 14.7.19 מנזר בלב הההר (ב,צ,ע)

ניסע במעלה עמק האורחון-אתר מורשת עולמי של אונסק"ו. לקראת צהריים נגיע אל המקום ממנו נצא להליכה בת כשלוש וחצי שעות (מתוכן השעה הראשונה כוללת טיפוס במעלה ההר) אל מנזר טובחון. את המנזר הקים הזאנבאזאר, ממייסדי הבודהיזם המונגולי, אשר עד היום נחשב בעיני המונגולים לאחד ממעצבי התרבות המונגולית. כאן הסתתר המנהיג הדתי מפני אימת קיסר שושלת צ'ינג הסינית אשר ביקש לאוסרו מתוך חשש שיעורר מהומות ברחבי האימפריה אשר שלטה בעת זו גם על מונגוליה עצמה. לאחר ביקור במנזר המקסים, הבנוי צריפי עץ ומערות התבודדות, נשוב ונרד מההר ונמשיך בנסיעה לאורך עמק נהר האורחון אל העיר חארחורין-בשוליה נלון במחנה גֶרִים.

**דגש בצילום: פורטרטים מזדמנים, טבע ובעלי חיים, צילום בחללים סגורים.

מסע צילום במונגוליה 8

יום 8. 15.7.19 הבירה העתיקה (ב,צ,ע)

בין חומות העיר קאראקורום, בירת האימפריה המונגולית של המאה ה-13, נחרץ גורלן של ממלכות וערי בירה, חוקקו חוקים והומלכו מלכים. אמנם מעט מאד שרד מאותה עיר אדירה אך אנו נבלה את חלקו הראשון של היום בביקור באתרים השונים של העיר: בין היתר במנזר ארדן-זו הפעיל, במוזיאון המצוי בתחומי העיר העתיקה המוקדש בעיקר לתשמישי קדושה בודהיסטיים, במוזיאון החדש-הנבנה בסיוע יפני ובו מונצחת ההיסטוריה העשירה של העיר ובמונומנט הנבנה לרגל חגיגות 800 להכתרתו של צ'ינגיס ח'אן למלך העליון של שבטי הנוודים. לאחר ארוחת הצהריים נצא את חארחורין מרחק שעה נסיעה אל דיונת החול אלסין טאסארחאי המציינת את שוליו הצפוניים של מדבר הגובי העצום. כאן נפגוש גם בגמל הבאקטרי, אותה בהמת משא דו-דבשתית המזוהה עם אורחות הגמלים האדירות שחצו את דרך המשי ההיסטורית. לעת ערב נצעד לראשה של הדיונה לתצפית על השקיעה מעבר להר החולות העצום. לינה במחנה גֶרִים בשוליה של הדיונה.

**דגש בצילום: פורטרטים, טבע ובעלי חיים, צילומי שקיעה.

מסע צילום במונגוליה 9

יום 9. 16.7.19 הדיונה הגדולה (ב,צ,ע)

נשכים מוקדם כדי לראות את הזריחה על הדיונה ואת האור משחק בקימוריה. בשעות הבוקר המאוחרות נצא בנסיעה אל אולאן באטאר אליה נגיע בשעות אחר הצהריים. נבקר בכיכר המרכזית הקרויה על שמו של סוחבאטאר, ממנהיגי המהפיכה הקומוניסטית של מונגוליה, נמשיך למוזיאון ההיסטוריה הלאומית ולאחר ארוחת הערב נהנה ממופע פולקלור המציג אמנויות ייחודיות למונגוליה. לינה במלון 4-כוכבים באולאן באטאר.

**דגש בצילום: צילומי זריחה, צילום בתנאי תאורה קשים ללא פלאש – עבודה עם ISO גבוה.

מסע צילום במונגוליה 13

יום 10. 17.7.19 אולאן באטאר בעיניים מקומיות (ב,צ,ע)

היום נצטרף לצלם מקומי החי, מצלם ומתעד את אולאן באטאר. הצלם ייקח אותנו לראות את העיר שלו ודרך עיניו נזכה להצצה על העיר באופן שמעטים זוכים לראות. נבקר בלוקיישנים מיוחדים-חלקם בלב העיר וחלקם הרחק מהמולת הרחוב, חלקם יראו לנו את העיר במיטב הדרה ואחרים את הצדדים הפחות זוהרים של העיר הזו שמחד- מתפתחת בקצב מהיר, ומאידך, עדיין מהווה בית לאוכלוסיה עצומה של אנשים החיים הרחק מעבר לקו העוני. לינה באולאן באטאר.

דגש בצילום: צילום אורבאני/דוקומנטרי.

מסע צילום במונגוליה 11

יום 11. 18.7.19 פארק הסלעים (ב,צ,ע)

היום ניסע אל הפארק הלאומי טרלז'. אתר טבע מרשים זה, הנמצא מרחק נסיעה לא רחוק מאולאן באטאר היווה בעבר את מגרש המשחקים הפרטי של בכירי המפלגה הקומוניסטית. לכאן הביאו את בני משפחותיהם לנפוש ולכאן הביאו את אורחיהם הבכירים-ראשי המדינות של הגוש המזרחי. עם קריסת המשטר הקומוניסטי הפך הפארק למקום נופש לרבים מתושבי העיר אשר באים לכאן לברוח מהמולת העיר. הפארק מאופיין בתצורות סלע מרהיבות ובנהר טרלז' החוצה אותו. נבלה את היום בטיולים רגליים בפארק ובפינות נסתרות לצילומי נוף מרהיבים. בשעות הערב נשוב אל אולאן באטאר בה אחרי התארגנות במלון נצא לארוחת פרידה ובסופה נעפיל לראש גבעת זאיסאן לתצפית על העיר בלילה.

דגש בצילום: צילום טבע בדגש עם נופים. שימוש בפילטרים ND / Polarizer

מסע צילום במונגוליה 12

יום 12. 19.7.19 חזרה הביתה (ב)

השכם בבוקר נצא אל שדה התעופה על שם צ'ינגיז חאן ממנו נצא בטיסה הבינ"ל שתביא אותנו חזרה הביתה.

מסע צילום במונגוליה 13

מחיר הטיול: 4890$ לאדם בחדר זוגי (תוספת לחדר יחיד 447$)

**מחיר הטיול עשוי להשתנות בהתאם לעלות הכרטיסים במעמד ההזמנה

המחיר כולל:

 • טיסות בינלאומיות (הלוך/חזור דרך מוסקבה).

 • 3 לילות במלון 4 כוכבים באולאן באטאר.

 • 2 מדריכי צילום מקצועיים.

 • רכב ממוזג.

 • 7 לילות במחנות גרים (מחנה תיירות).

 • דמי כניסות לאתרים שבתכנית.

 • מדריך מקומי דובר אנגלית.

 • בקבוקי מים לאורך כל הטיול.
 • העברות כנדרש בתכנית.
 • מפגש הכנה וגיבוש לפני הטיול / מפגש סיכום וביקורת עבודות לאחר הטיול.

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח נסיעות וציוד אישי הכולל פינוי וחילוץ אווירי.

 • עלויות הכרוכות במטען עודף.

 • אשרת כניסה – ויזה למונגוליה (אין צורך לנושאי דרכון ישראלי).

 • תשר לנותני השירותים המקומיים.

 • הוצאות בעלות אופי אישי לרבות תקשורת, מזון ושתייה מעבר למסופק במסגרת הטיול, כביסה וכיו"ב.

 • כל מה שאינו מצוין בפירוש בתכנית הטיול ככלול, או תחת סעיף 'המחיר כולל'.

יש לך שאלה? נשמח לדבר!

צרו קשר בטלפון: גלעד 050-444-5172 / עמרי 052-2492616 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

   מסגרת – מקום של צילום //  סדנאות צילום | כיתות אמן | גלריה // אתר רכבת העמק, כפר יהושע.