הנפש פוגשת צילום והצילום פוגש את הנפש

הזמנה להתבוננות על עצמינו באמצעות צילום

פעמים רבות אנו מרגישים כי "תמונה", יכולה לשקף את ההרגשה שלנו. תמונה יכולה לייצג את אותן המילים הבלתי נגישות ולרגעים להחליפן. לתמונה יש פוטנציאל ליצירת מגע וחיבור לתכנים הרגשיים והזיכרונות המודעים והלא-מודעים שלנו. ללכידה של רגעים חולפים, הבונים ומייצרים סיפור חיים.

שמחים להזמינכם לסדנא חדשה, חווייתית וייחודית אשר תכניס אותנו לתוך המרחב הקסום המתרחש במפגש שבין הנפש לבין הצילום.

מתי בפעם האחרונה הצטלמתם? מה הרגשתם? כמה אהבתם את עצמכם בתמונה? כמה ביקורת זה העלה? האם צילום הוא אמת? האם הוא אובייקטיבי? מה יש בתמונה שגורם לי להיות מתוסכל? מה יש בי שאני לא אוהב את עצמי? אני מחייך? רציני? עושה פוזה למצלמה? האם קיים פער בין הצילום לאיך שאני תופס את עצמי?

בסדנא נעלה ונבחן שאלות בנוגע לאופן בו אנחנו מתבוננים על עצמינו כלפי פנים והחוצה. נצא לצלם את העולם מנקודות מבט מוכרות וחדשות, עם משענת והתבוננות בפסיפס התמונות שניצור בקבוצה קטנה ואינטימית, בה נייצר מרחב בטוח ונעים לחקירה, התנסות, תהיות וניסיון למצוא להן תשובות.

"מרחב הביניים הנפתח בין הצלם למצולם, הוא מרחב דינמי ומשתנה המבוסס על היכולת להיות באינטימיות, להתמסר, ליצור יחד תוך החזקה של כמה נקודות מבט – פנימה אלי, החוצה אל האחר ובו בעת אל מה שנפתח בינינו" (כרמלה קיט)

השילוב שנעשה במרחב הזה, שבין המצלם למצולם ובין הצילום והעיבוד המילולי והרגשי שלו, יוכלו לספק לנו הזדמנות לדיאלוג ולחידוד ההתבוננות הפנימית שלנו, מנקודת מבט יצירתית ומפתיעה ובכך להוות אשנב אל הלא מודע. הסדנא תאפשר הרחבה של האמפתיה, ההבנה והמודעות העצמית, של מי שעומד לפני ואחרי המצלמה.

למי מיועדת הסדנא:

לאנשים המבקשים לחוות, להתנסות, לגדול ולהעמיק בתוך חייהם.
לצלמים המבקשים להרחיב ולהעמיק את ההבנה ב "כוחו של הצילום" בעולם הנפש.
לאנשים העוסקים בתחום בריאות הנפש ומבקשים להרחיב את כלי העבודה ההשלכתיים ולקבל כלים וטכניקות נוספות בצילום.

**הסדנא מתבססת על פעילויות צילום, יש להגיע עם כל סמארטפון שיש בו מצלמה או כל מצלמה דיגיטלית אחרת (וודאו כי הסוללות תקינות/טעונות ושיש כרטיס זיכרון ריק לשימוש בסדנא)

איפה ומתי?

הסדנא תתקיים באווירה המיוחדת והקסומה של המדבר, במאהל הבדואי בחוות הנוקדים. סופ"ש 1-2 במאי 2020

הגעה בשישי בשעה 11:00 – סיום משוער בשבת בשעה 17:00

מה בתכנית?

בשישי, נתכנס למשחקים של היכרות הומוריסטיים. בצהריים המוקדמים, נערוך פיקניק משותף ונצא "לעבודה" במהלכה ננוע במרחב שבין צילום בטבע לעבודה ועיבוד מילולי רגשי ובאמצעות שילוב אומנויות (ציור/פיסול/תנועה). נעבוד בקבוצה, בזוגות ובהרכבים שונים.

בערב נחגוג יחד קבלת שבת, נאכל במסעדה ונמשיך במסע שלנו, במאהל משותף אל תוך הלילה. חלקו, מסביב למדורה. בשבת נפתח את הבוקר בחוויית "צילום-תנועה-נשימה". לאחר ארוחת הבוקר, נשוב להמשך תהליך העבודה.

כמה זה עולה?

מחיר הסדנא: 1980 ₪ – ניתן לשלם במספר תשלומים.
האירוח כולל חצי פנסיון-ארוחת ערב בשישי וארוחת בוקר בשבת. ארוחות הצהריים בשישי ובשבת, יאורגנו באופן עצמאי ומשותף של משתתפי הסדנא. לרשותנו יועמדו, מקרר, כירת גז, כיור משטח עבודה ושקעי חשמל.

מדיניות ביטולים: שבוע לפני הסדנא 50 ₪, יומיים לפני הסדנא 50%, יום לפני הסדנא – מחיר מלא.

לפרטים נוספים והרשמה: לימור 052-3589418 / גלעד 050-4445172

על צוות המנחים:

לימור שדה חן צדוק: פסיכואנליטיקאית לאקאניאנית. תרפיסטית בתנועה, הבעה ויצירה, בעלת קליניקה פרטית מזה עשרים וחמש שנים. מנחת קבוצות. מרצה במכללת רידמן לרפואה משלימה, במכללה לטיפול בלקויי למידה והפרעות קשב וריכוז של רמי כץ. מרצה בעבר באונב' חיפה במסגרת לימודי התרפיה בתנועה ובמכללת ברושים באונב' ת"א. מדריכת טיולים בדרום מזרח אסיה ומרכזה.
אהבתי לצילום והעיסוק הגדל שלי בתחום בשנים האחרונות, מפגישים אותי עם סקרנות,יצירה ותשוקה גדולה. מגלה בצילום אפשרויות מרגשות לחקירה ועבודה על נושאים המלווים אותי לאורך החיים, מנקודות מבט חדשות. נרגשת מהמפגש בין העולמות השונים בהם אני עוסקת, המתאפשר בתוך סדנא ייחודית זו.

גלעד בן שץ: צלם-אומן, מייסד ושותף בית הספר: 'מסגרת-מקום של צילום'. צילום עבורי זו דרך ליצור ולהביע את עצמי, בעזרת הצילום אני לומד על עצמי המון. חוויית הצילום בכללותה, התהליך והתוצר, ממלאים אותי באנרגיה והתרגשות ומעניקים לי תחושת סיפוק רבה. הצילום הופך אותי לאדם סקרן ורגיש לסביבה ובאמצעותו אני נחשף וחווה מקומות ואנשים שכנראה את רובם לא הייתי פוגש. אני חושב שזו המתנה הגדולה ביותר שהענקתי לעצמי אי פעם.

עמרי אילת: האהבה שלי לצילום הייתה שם מאז ומתמיד. אחרי שנפצעתי בזמן הצבא, הייתה לי תקופה של החלמה שבה לא יכולתי לעשות הרבה מלבד לשכב במיטה ולחכות שהזמן יעבור. איכשהו מצאתי את עצמי קורא ספרי צילום ונשאב לעולם הזה מחדש. כך מצאתי את עצמי לבסוף נרשם ללימודי צילום בקמרה אובסקורה. בזמן הלימודים ודרך חוויית הצילום הרגשתי שאני חוזר לעצמי ולכוחות שלי. הצילום וההשראה שמאחוריו הרימו אותי חזרה על הרגליים, על כל המשתמע וגרמו לי להבין כמה כוח יש לכלי הזה. הרי בסופו של דבר, החיים שלנו הם אוסף של תמונות ורגעים והמצלמה בעצם מתעדת חלקים מהסיפור שלנו, אותו אני סקרן לחקור ולגלות.

יש לך שאלה? נשמח לדבר!

צרו קשר בטלפון: גלעד 050-444-5172 / עמרי 052-2492616 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

      מסגרת – מקום של צילום //  סדנאות צילום | כיתות אמן | גלריה // אתר רכבת העמק, כפר יהושע.