סדנת צילום בנושא ביקורת – 3 מפגשים

הזמנה להתבוננות פנימית באמצעות צילום

אודות הסדנה:

הסדנה תעסוק בנושא מרחיב דעת של מתן/קבלת ביקורת על צילומים תוך דגש על ביקורת עצמית. ביקורת עצמית יכולה לסייע לנו בצמיחה, שינוי והתפתחות משמעותיים ולפיכך יש לה תפקיד מרכזי בחיינו. אולם כשהיא הופכת לתכופה או גדולה מדי היא עלולה להוביל לדימוי עצמי נמוך, פגיעה באיכות החיים, דיכוי עצמי והימנעות-כך קורה לנו גם במרחב האישי בתוך הצילום. נבחן את תהליך הצילום אל מול תוצריו כמראה להשתקפות הביקורת העצמית בחיינו האישיים ונתנסה בהקשבה לקול הפנימי-הביקורתי שבנו המאפשר לצמוח.

למי הסדנה מתאימה?

הסדנה מתאימה לכל מי שמעוניין להרחיב דעת, להיפתח, להתבונן פנימה ולעבור תהליך אישי משמעותי דרך צילום. הסדנה מומלצת לצלמים שרוצים לגבש זהות אישית-צילומית בעבודותיהם ולדייק את תהליך היצירה מתוך הבנה עמוקה של המושג ביקורת על רבדיו השונים.

מבנה הסדנה:

מפגש 1: יום רביעי ה-6.1.21 בין השעות 20:00-22:00 (מפגש זום)

במפגש זה כל משתתף יביא אתו 2 צילומים משמעותיים בעיניו. הצילומים יוצגו לקבוצה כבסיס להכרות אישית ודיון מעמיק בנושא ביקורת עבודות וביקורת אישית. מתוך השיח נזקק שאלה/תהליך מהותי עבור כל משתתף.

מפגש 2: יום חמישי ה-7.1.21 בין השעות 12:00-15:00 בשכונת התקווה בת"א

מתוך השיח הראשוני נצא ביחד למפגש צילום באחת השכונות הססגוניות והרבגוניות בת"א. המפגש יהיה מובנה על מגוון תרגילים והתנסויות. נגלה ביחד מהי המוטיבציה הרגשית לצילום ונדייק את אופן ההתבוננות מתוך ביקורת אישית בזמן הצילום. משימות צילום יינתנו לכלל הקבוצה והן לכל משתתף באופן אישי בהתאם לפיענוח צרכים העולים בזמן אמת בשטח.

מפגש 3: יום רביעי ה-13.1.21 בין השעות 20:00-22:00 (מפגש זום)–ביקורת עבודות

במפגש המסכם נצפה יחדיו במבחר עבודות המשתתפים. נבחן את השפעת הביקורת האישית על תהליך הצילום ובחירת התמונות. נקיים שיח ביקורת עבודות פתוח ופורה על התהליכים שהניעו את יצירת הצילומים ונבחן את התוכן של הצילומים והאופן בו הוא מועבר לצופה.

עלות הסדנה:

630 ₪. כמות המשתתפים מוגבלת ל-10 בלבד לטובת יצירת תהליך משמעותי עם המשתתפים.

מי אנחנו?

לימור שדה חן צדוק: פסיכואנליטיקאית לאקאניאנית. תרפיסטית בתנועה, הבעה ויצירה. מדריכה מוסמכת בהכרת ארגון י.ה.ת, בעלת קליניקה פרטית מזה עשרים וחמש שנה. מנחת סדנאות. מרצה במכללות שונות בארץ. מייסדת ושותפה ב'דרך הצילום שלנו'.

גלעד בן שץ: צלם-אומן בעל וותק רב בהוראת צילום. מייסד ושותף בית הספר לצילום 'מסגרת-מקום של צילום'. עוסק במגוון רחב של תחומי צילום: פורטרטים, רחוב, נוף, טבע דומם וסטודיו. השליטה באור ובקומפוזיציה, האסתטיקה והניקיון מאפיינים את צילומי.

**הסדנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

לפרטים נוספים והרשמה: לימור 052-3589418 / גלעד 050-4445172

יש לך שאלה? נשמח לדבר!

צרו קשר בטלפון: גלעד 050-444-5172 / עמרי 052-2492616 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

      מסגרת – מקום של צילום //  סדנאות צילום | כיתות אמן | גלריה // אתר רכבת העמק, כפר יהושע.