סדנת צילום פורטרט אישי – 3 מפגשים

הזמנה להתבוננות פנימית באמצעות צילום

  My portraits are more about me than they are about the people I photograph” – Richard Avedon"

אודות הסדנה:

צילום פורטרט מזמן התבוננות חיצונית על המצולם ובו זמנית התבוננות פנימית לתוך נפש הצלם. הסקרנות הבסיסית שלנו ביחס ל"אחר" מזמנת שלל אפשרויות צילום לצד מתן ביטוי לרגשות, יצרים, תשוקות, עכבות ועוד. בסדנה אנו באים לבחון את 2 המבטים: הפנימי והחיצוני ואת הדיאלוג הנוצר בניהם דרך עדשת המצלמה. נעמיק כיצד המטען האישי-רגשי של כל אחד משפיע על אופן צילום הפורטרט שלנו? הסדנה באה לזקק תובנות אישיות לגבי אפשרויות הצילום השונות, ההתמודדות עם הזר והמוכר והמתח שנוצר בין 2 אנשים בתיווך המצלמה.

מבנה הסדנה:

הסדנה מורכבת מ-3 מפגשים שביחד מרכיבים מכלול שלם שמעורר שאלות מהותיות ואף מציע נתיב אישי בנוגע למניעים הרגשיים הפועל אצל הצלם/ת הן בזמן חיפוש אחר הפורטרט הבא והן בתהליך העבודה מול מושא הצילום.

מפגש 1: יום שלישי ה-9.3.21 בין השעות 19:00-20:30 מקום המפגש: רוחמה 7 הרצליה

במפגש זה כל משתתף יביא אתו 2 צילומי פורטרט שהוא צילם שהם משמעותיים בעיניו. הצילומים יוצגו לקבוצה כבסיס לדיון וניתוח התמונות. מתוך השיח נבחן כיצד כל משתתף מתמודד עם סגנון צילום זה? נזקק את השאלה מהו צילום פורטרט טוב? ונכיר את המרכיבים השונים בדרך להצלחה.

מפגש 2: יום שני ה-15.3.21 בין השעות 09:00-11:30 (שוק הפשפשים בת"א)

מתוך השיח הראשוני נצא ביחד למפגש צילום פורטרטים באחד המקומות הססגוניים בארץ. המפגש יהיה מובנה על מגוון תרגילים והתנסויות העומדים בבסיסן של גישות צילום פורטרט שונות. אופי המשימות יותאמו לכלל הקבוצה והן לכל משתתף באופן אישי בהתאם לפענוח צרכים העולים בזמן אמת בשטח.

מפגש 3: יום שלישי ה-16.3.21 בין השעות 19:00-21:30 עיבוד תהליך אישי וביקורת עבודות – מקום המפגש: רוחמה 7 הרצליה

במפגש המסכם נצפה יחדיו במבחר עבודות המשתתפים. נקיים שיח פתוח ופורה על התהליכים שהניעו את יצירת הצילומים והן על תוכן הצילומים והאופן בו הוא מועבר לצופה. נהיה קשובים לביקורת בונה ונקבל כלים למתן ביקורת הדדית.

עלות הסדנה:

800 ₪. כמות המשתתפים מוגבלת ל-6 בלבד לטובת יצירת תהליך משמעותי עם המשתתפים.

מי אנחנו?

לימור שדה חן צדוק: פסיכואנליטיקאית לאקאניאנית. תרפיסטית בתנועה, הבעה ויצירה. מדריכה מוסמכת בהכרת ארגון י.ה.ת, בעלת קליניקה פרטית מזה עשרים וחמש שנה. מנחת סדנאות. מרצה במכללות שונות בארץ. מייסדת ושותפה ב'דרך הצילום שלנו'.

גלעד בן שץ: צלם-אומן בעל וותק רב בהוראת צילום. מייסד ושותף בית הספר לצילום 'מסגרת-מקום של צילום'. עוסק במגוון רחב של תחומי צילום: פורטרטים, רחוב, נוף, טבע דומם וסטודיו. השליטה באור ובקומפוזיציה, האסתטיקה והניקיון מאפיינים את צילומי.

**הסדנה תתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

לפרטים נוספים והרשמה: לימור 052-3589418 / גלעד 050-4445172

יש לך שאלה? נשמח לדבר!

צרו קשר בטלפון: גלעד 050-444-5172 / עמרי 052-2492616 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

      מסגרת – מקום של צילום //  סדנאות צילום | כיתות אמן | גלריה // אתר רכבת העמק, כפר יהושע.