קורס צילום מתקדמים

הקורס מקנה ידע ופיתוח מיומנויות צילום מתקדמות מתוך הבנה כי האור הנו הבסיס לצילום איכותי.
הקורס עוסק בהעצמת חוויית הצילום דרך פיתוח יכולת ההתבוננות של הצלם ולקיחת אחריות על התוצר הסופי דרך מכלול שיקולים עליהם חושב הצלם טרם הלחיצה על כפתור הצילום. כמו כן הוא עוסק ביכולת הצלם ליצור מניפולציה או פרשנות לאור הקיים כבסיס ליצירת תמונה מעניינת יותר. תחילה נעסוק ביכולת ניצול מקסימאלית של האמצעים הפשוטים העומדים לרשותנו: האור הקיים, שימוש נכון ברפלקטורים (מחזירי אור), תאורת פלאש ואמצעי תאורה ביתיים (אור חלון, מנורות לסוגיהן) ובהמשך, נעשה הכרות ראשונית עם עולם התאורה והסטודיו על ציודו ושימושיו השונים. הקורס עוסק בתכנים וטכניקות צילום מתקדמות כגון: צילום סטודיו, צילום פורטרט מבוים, צילום High key / Low key, עבודה מתקדמת עם פלאש, מבוא לעיבוד תמונה ועוד. כמו כן, יושם דגש על פיתוח יכולת התבוננות מעמיקה על נושא הצילום כדרך לפיתוח שפה ואמירה אישית של כל משתתף.
**הקורס מיועד לצלמים אשר שולטים בתפעול המצלמה וביסודות הצילום המעוניינים להעמיק ולהעשיר את עולם התוכן של הצילום מבחינת: שפה, רעיון, טכניקה, שליטה וביצוע.

מפגש 1: יום ב' 26.7.21 (כיתה מעשי) 17:30-20:00

צילום לילה ועבודה נכונה עם פלאש + התנסות ב"צביעה באור". נתרגל חשיפות ארוכות תוך שימוש בחצובה ונלמד כיצד לעבוד נכון עם הפלאש בתנאי תאורה קשים.

מפגש 2: יום ו' 3.8.21  (שטח) 09:00-11:30

מפגש צילום רחוב בשוק וסמטאות נצרת העתיקה/שוק תלפיות בחיפה. במפגש זה ניישם את כל הכלים שרכשנו עד כה ליצירת תמונות מעניינות, תוך ניצול מקסימאלי של התאורה הקיימת בשילוב תאורת פלאש באור יום. כמו כן נדבר על טכניקות צילום מתקדמות High Key / Low Key – חשיפה כאמצעי ביטוי אומנותי. נבין כי מד האור הינו "המלצה בסיסית" וכי הפרשנות שהצלם נותן לתמונה באה לידי ביטוי בשינוי ערכי החשיפה. נלמד כיצד ניתן להעצים את תחושת הדרמה בתמונה? כיצד ניתן לייצר תמונות "בוהקות" ומוארות נטולות צללים?

מפגש 3: יום ב' 2.8.21 (שטח) 17:30-20:00

יצירת סטודיו ביתי – במפגש זה נגלה כי ניתן גם באמצעים פשוטים ונגישים (שלכולנו יש בבית) ליצור "צילום סטודיו" ולשלוט באופן מוחלט על תוצאת הצילום. נלמד כיצד ניתן לייצר צילומי סטודיו איכותיים בתנאים ביתיים תוך  שימוש נכון במקורות אור ביתיים ויצירת רקעים מעניינים לצילום.

מפגש 4: יום ב' 9.8.21 (שטח) 17:30-20:00

צילום פורטרט מקצועי בעזרת ציוד סטודיו מאובזר. נצלם פועלים תאילנדים באחד המשקים הפעילים בכפר. זו הזדמנות נפלאה ליישם את כל מיומנויות צילום והתאורה שרכשנו עד כה ולהיחשף לעולם צילום הסטודיו.

מפגש 5: יום ב' 16.8.21 (שטח) 17:30-20:00

צילום פורטרט מבוים בדגש על תאורה טבעית – שליטה מקסימאלית באור קיים: זיהוי פוטנציאל של אור משתנה במקומות פתוחים וסגורים והתמודדות עם סגנונות תאורה שונים (נעשה שימוש בפלאש וברפלקטורים). המפגש יתקיים בבית שערים העתיקה.

מפגש 6: יום ו' 20.8.21 (שטח) 09:00-11:30

מפגש צילום בחוף הים בנושא טבע, נוף וצילום שקיעה. נתרגל חשיפות ארוכות ושימוש בחצובה בהתאם לתנאי האור המשתנים. נתרגל שימוש נכון בעדשות שונות כאמצעי ביטוי בידי הצלם. נבין את חשיבות הקומפוזיציה בצילום כאמצעי  ליצירת עניין בתמונה.

מפגש 7: יום ב' 23.8.21 (כיתה) 17:30-20:00

סיכום הקורס + ביקורת עבודות על כל המפגשים בקורס וטיפים להמשך הדרך.

#מסגרתמתקדמים

יש לך שאלה? נשמח לדבר!

צרו קשר בטלפון: גלעד 050-444-5172 / עמרי 052-2492616 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם

      מסגרת – מקום של צילום //  סדנאות צילום | כיתות אמן | גלריה // אתר רכבת העמק, כפר יהושע.